X
تبلیغات
رایتل

کِم سِنتر

قطعات اتومبیل ها و پلیمرها

بازار قطعات اتومبیل چندان گسترده نیست، با این حال در اینجا مشاهده خواهید کرد که همین بازار هم توسط پلیمرها قبضه شده است.

قطعات اتومبیل‏ها و پلیمرها

 

بسیاری از قطعات بدنه‌اتومبیل از پلیمری مانند پلاستیک آکریلونیتریل بوتادین استایرن که آنرا به اختصار ABS می‏نامند،  ساخته می‌شود. استفاده‌از پلاستیک ABS دربدنه، اتومبیل را سبک‌تر می‌کند در نتیجه ‌آنها بنزین کمتری مصرف کرده و  آلودگی کمتری ایجاد می‌کنند. این سپر جلو بسیار سبک است تا آنجا که می‌توان آن را با یک دست بلند کرد.


قطعات اتومبیل‏ها و پلیمرها

 

از زمانی که‌اتومبیل وجود داشته به تایر نیاز داشته‌است. عاج این تایرها از کوپلیمرهای تصادفی استایرن و بوتادین ساخته شده‌ است. کناره تایر از لاستیک دیگری به نام پلی ایزوپرن ساخته شده و روکش داخلی از نوع دیگری از لاستیک به نام پلی ایزوبوتیلن تهیه شده‌است. همچنین تایرها با طناب‌های نازکی محکم می‌شوند که ‌این طناب‌ها گاهی از فولاد ساخته می‌شوند. اما آنها همچنین می‌توانند از کِولار (که در ساخت جلیقه‌های ضد گلوله هم به کار می‌رود) یا الیاف‌های دیگری مانند نایلون یا پلی استر ساخته شوند.

 

 

 

تمیز نگه داشتن شیشه‌ی جلوی ماشین شما در طول یک باد و باران شدید وظیفه‌ای است که‌ این برف‌پاک‌کن برعهده دارد

 و تیغه‌ی آن از لاستیکی به نام پلی ایزوپرن ساخته می‌شود.

قطعات اتومبیل‏ها و پلیمرها

در ساخت چراغ‌های جلوی ماشین می‌توان ‌از عدسی‌هایی از جنس پلی کربنات استفاده نمود.

این لوله خرطومی ‌از لاستیکی به نام پلی بوتادی‌ان ساخته شده‌است این نوع لاستیک می‌تواند در دماهای سرد بهتر از دیگر لاستیک‌ها مقاومت کند. این امر زمانی اهمیت می‌یابد که شما بخواهید اتومبیل‌تان را در سرمای زمستان اردبیل برانید.

قطعات اتومبیل‏ها و پلیمرها

بیشتر این فیلترهای هوا از کاغذ سنگینی که‌ از پلیمر طبیعی بنام سلولز تهیه شده، ساخته می‌شوند قسمت‌های سیاه ‌از پلیمرهایی مانند پلی وینیل کلراید ساخته شده‌اند.

قطعات اتومبیل‏ها و پلیمرها

امیدوارم شما بنزین تمام نکنید اما اگر این طور شد این گالون بنزین که می‌بینید و ‌از پلی اتیلن ساخته شده  است، می‌تواند سودمند باشد.

قطعات اتومبیل‏ها و پلیمرها

 همچنین در صورت تصادف می‌توانید فرورفتگی‌های بدنه را با پرکننده بدنه‌ای که در سمت زیر می‌بینید ترمیم کنید. ‌این پرکننده‌ها از مخلوطی از خاک رس و پلی استر ساخته می‌شوند.

قطعات اتومبیل‏ها و پلیمرها

و در آخر می‌توان به کف پوش‌ها اشاره کرد که ‌از نایلون ساخته شده‌اند.

قطعات اتومبیل‏ها و پلیمرها

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)